Uk
|
Ru
Обратный звонок
График работы:
с 9:00 до 18:00 Рабочие дни: Пн-Пт

Бренді, коньяк і метакса: в чому відмінності?

Треба визнати, що людство за час свого існування придумало просто неймовірну кількість алкогольних напоїв. Щоб орієнтуватися в цьому розмаїтті, були складені різні класифікації. Але і вони спрацьовують далеко не завжди. Яскраве тому підтвердження - грецький напій метакса, який раз у раз намагаються віднести до різних категорій. В одних магазинах пропонують купити бренді Metaxa, в інших – купити коньяк Metaxa. Так що ж це насправді? Давайте розбиратися.

Почнемо, мабуть, з того, що сам по собі коньяк - це один з видів бренді. Просто його виробництво має певні особливості. Так, сировиною для коньяку служать виключно білі сорти винограду, а інші види бренді можуть бути засновані на соках різних фруктів і ягід (яблука, груші, вишня, малина і т.д.). Якщо ж говорити про метаксу, то основою для неї також є виноградний сік, хоча і не завжди в хід йдуть саме білі сорти винограду.

Наступні критерії - дистиляція і витримка напоїв в дубових бочках. Тут метакса теж стоїть врівень з коньяками. Навіть сама класифікація метакси дуже схожа на маркування коньяків. Кожна зірка тут відповідає терміну витримки.

Але ми прекрасно пам'ятаємо, що справжнім коньяком вважається тільки той напій, що був виготовлений безпосередньо у французькій провінції Коньяк. Зрозуміло, за цим параметром грецька метакса ніяк не вписується в категорію коньяків. Але чому б нам тоді просто не залишити її серед бренді? Та тому, що на відміну від бренді, виготовлення метакси включає в себе ще безліч додаткових етапів! Тобто, чарівний процес триває далі.

Metaxa: це навіть краще, ніж бренді!

Про що ж конкретно йдеться? Адже вже пройдені процеси дистиляції та багаторічної витримки, і напій напевно вже має прекрасний смак! Дивно, але отриманий бренді потім... змішують з мускатним вином! Несподівано, погодьтеся. Але далі - ще цікавіше, тому що до напою додається особливий трав'яний настій. І тільки те, що вийшло в результаті, є тією самою метаксою, якою так пишається Греція.

У зв'язку з тим, що метакса має абсолютно незвичайний склад, не можна точно віднести її до певного виду алкоголю. Однак за рецептурою вона найбільше схожа саме на бренді, тому найчастіше її відносять саме до цієї категорії. Таким чином простіше орієнтуватися і споживачам, і магазинам. У нашому інтернет-магазині купити метаксу теж можна в категорії «бренді».

Де краще купити бренді Metaxa

Так хто ж придумав цей напій, який не вписується в жодні стандарти і рамки? Геніальним автором метакси є торговець з Греції Спірос Метакса. Він присвятив виробництву напою все своє життя, а потім його справу продовжили дружина, діти та онуки.

Цікаво, що прізвище Метакса, на честь якого названий напій, в перекладі з грецької мови означає «торговець шовком». Тож не дивно, що і сам напій досить швидко стали називати «грецьким шовком». Ця назва цілком йому підходить, враховуючи приємний, м'який смак метакси. До речі, експерти вважають, що напій отримав таку легкість завдяки мускатному вину. А трав'яному збору греки приписують лікувальні властивості. Власне, за це поєднання якостей поціновувачі люблять і купують метаксу.

Ніхто не сперечається, що ідеальний варіант - це попивати метаксу де-небудь в Греції, сидячи під оливковим деревом. Але якщо таке задоволення для вас в даний момент не є доступним, то зверніть увагу, що можна купити грецький бренді Metaxa і в Україні. Наприклад, в інтернет-магазині happywine.com.ua. Щодо будь-яких питаннях звертайтеся до наших менеджерів, які допоможуть оформити замовлення швидко і без проблем.